• 00420 734 22 52 33

Speedy

NEPOSEDA SVĚŽÍ VÍTR - Chovný pes - FCI STUD DOG

Narozen: 14.12.2012, plnochrupý, nůžkový skus
Red merle BEZ pálení, ocas přirozeně krátký (dokupírován)

DNA PRA-prcd - Clear, DNA CEA - Clear, DNA HSF4 - Clear 
klinické vyšetření očí - opakovaně negativní
PHA (Pelger-Huetova anomálie) - negativní
DKK 0/0, DLK 0/0, Páteř OK (MVDr. Pepřík)

Otec: Oxfords EWE ZIG ZAG ZOOM (klikni) import USA

Matka: And Indian Girl Svěží vítr

Výstavy:

Klubová výstava KCHMPP – Výborný 3
Speciální výstava KCHMPP –
 Výborný 2, r.CAC
Národní výstava Rybnik– Výborný 1, CWC – čekatel Polského šampiona
Bonitace Dětřichov – splněna – chovný pes

Zkoušky a závody:
Naše první závody v poslušnosti: Memoriál Vladka Špandla – ZKO Dětmarovice – IV. místo z deseti účastníků v kategorii

Zkouška ZZO na výborně.

VIDEO
(ukázky začátků agilit, poslušnost, dogdancing a frisbee)


Život šel dál a já sledovala na facebooku jeho majitelů, jak se má Spíďák dobře a užívá si štěňátkovského věku. Osud peedy se narodil u nás ve stanici ze zahraničního krytí naší Majly.  Ve vrhu byl nejmenší a nejdrobnější, takové malé prdítko oproti sourozencům. Jako malý mi byl neustále za patami a trávil s námi nejvíce času. Velmi jsem si jej oblíbila, a nejraději bych si ho tenkrát nechala. Tehdy to nebylo možné, hledala jsem nové působiště a nevěděla, kdy a kde najdu vhodný nový dům. Spídymu jsem tedy našla prima mladé majitele a se slzou v oku se s ním rozloučila.

však zasáhl a jak se říká „do roka a do dne“ a tentokráte doslova… tak se stalo, že se Speedy vrátil k nám. V životě lidském se dějí různé věci a majitelé Speedyho donutila situace najít mu jiný domov. Já už se v mezičase přestěhovala, a tak Speedy zakotvil zpátky v naší smečce.

 

Pro mladého psa byla změna dost velkým zásahem a šokem. Musel se ze dne na den začlenit do smečky a začít se učit požadovanému chování. Nemohl se přizpůsobit postupně jako štěně, ale byl vhozen do vody, aby plaval. Ze začátku mu dělalo zařazení se trochu problém, netušil jak se ve smečce chovat, co si může dovolit a co ne. Neznal náš denní režim a celý den plný vzruchů pro něj byl velmi náročný. Stále na hodně věcech pracujeme, ale Spíďák se snaží, co mu síly stačí.

Spídy je temperamentní pes milující pohyb a hry. Je mladý, co se týče exteriéru, potřebuje ještě chvíli času na jeho „dodělání“ ale již nyní mužní, mohutní, osvaluje se a konečně začíná vypadat jako chlap a né štěňátko.

Je velmi chytrý, snažíme se cvičit poslušnost a pokoušíme se na nové věci používat klikr. Zkoušíme stopování, což ho nesmírně baví a panička bude muset opět najít zalíbení k této disciplíně. Pomalu začínáme jezdit na cvičák mezi psy a trénujeme soustředěnost v rušivém prostředí. Pro mě samotnou je práce s mladým rozverným psem výzvou, je to zcela něco jiného než s malým štěňátkem, které si člověk pomalu programuje k obrazu svému. Ale myslím si, že děláme pokroky a že se nám ve sžívání daří velmi dobře postupovat. Je to aportér a tenisák je jeho nejoblíbenější hračkou.

Největší problém ze začátku měl s tím, že se musel naučit nebýt vůči ostatním psům jako tank. Ze začátku jeho hry vypadaly jakože chce ostatní psy převálcovat, zasednout, zalenout a rozdrtit. Ale naše holky jej naučily, jak se s princeznami zachází. Nyní se chová opatrněji a něžněji. Už začíná dávat přednost hraní si se mnou před hrátkami s ostatními psy.

Spídy miluje pohyb, hry, vodu a v mnoha ohledech je přesnou kopií své matky Majly. Má stejné výrazy, stejné pohyby a je stejně bláznivý a plný energie. A ty ksichty co dělá jsou naprosto nenapodobitelné.

Do naší smečky se začleňuje rychle, ostatním věcem se spolu učíme. Učíme se oba dva. Tak nám s lumpem držte palce, ať se posouváme směrem, který jsme si vytyčili. Jsem přesvědčená, že se naše cesty střetly právě proto, abychom se učili jeden od druhého a abych se zajímala o nové věci a postupy a nezačala stagnovat ve vzdělávání se kynologické řeči.